De gezamenlijke herdenking van 4 mei gaat niet door. Voor hen die hun dierbaren willen herdenken is dit een emotionele en pijnlijke situatie. Burgemeester Willibrord van Beek en Theo Kersten van het Burgerinitiatief De Barmhartige Samaritaan staan deze avond op een waardige en verantwoorde manier stil bij de slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog op het Vrijheidsplein in Gennep.
Het Bevrijdingsfestival op 5 mei in het Landgoed Roepaen is afgelast. Het Nationaal Comité 4 en 5 mei kijkt naar een alternatieve invulling van de herdenkingen en vieringen in het kader van 75 jaar vrijheid. Ook wordt gekeken of een deel van de viering verplaatst kan worden naar een later moment dit jaar.
Vlag
Als blijk van eerbied en respect verzoekt de gemeente om op 4 mei de vlag halfstok te hangen (vanaf 18.00 uur tot zonsondergang). Op 5 mei mag de vlag in top.
