Connect with us

Zoek het zelf lekker uit!

Begroting 2026 digitaal recht Hoe MKB-vriendelijk is Gennep? belastinginkomsten Microsoft elektronisch bestuurlijk verkeer
Hoe MKB-vriendelijk is Gennep?

Gemeente Gennep

Hoe MKB-vriendelijk is Gennep?

Het onderzoek van Lexnova en MKB-Nederland toont aan dat Gennep voldoende scoort op MKB-vriendelijkheid, maar er is ruimte voor verbetering. De gemeente heeft een plan van aanpak opgesteld om de dienstverlening te verbeteren, met focus op visie, samenwerken en faciliteren.

Gennep heeft deelgenomen aan het periodiek onderzoek naar hoe MKB-vriendelijk gemeenten zijn, uitgevoerd door Lexnova en MKB-Nederland. Dit onderzoek, gehouden in het vierde kwartaal van 2023, richt zich op de ervaringen van ondernemers met de gemeentelijke dienstverlening.

 

MKB-vriendelijk

 

Het onderzoek van Lexnova en MKB-Nederland toont aan dat Gennep voldoende scoort op MKB-vriendelijkheid, maar er is ruimte voor verbetering. De gemeente heeft een plan van aanpak opgesteld om de dienstverlening te verbeteren, met focus op visie, samenwerken en faciliteren.

 

Het doel van het onderzoek is om gemeenten breed inzicht te geven in hoe ondernemers de dienstverlening van de gemeente ervaren en om de gemeente te stimuleren om het lokale ondernemersklimaat te verbeteren. De resultaten worden beoordeeld aan de hand van drie pijlers: tevredenheid van ondernemers, communicatie en beleid, en prijs-kwaliteitverhouding.

 

Voldoende

 

De cijfers uit het onderzoek laten zien hoe Gennep scoort op verschillende onderdelen. Zo MKB-vriendelijk is de gemeente volgens de cijfers:

 

  • Tevredenheid ondernemers: 6,2 in 2023, 6,9 in 2020, 6,4 in 2018/2019
  • Communicatie en beleid: 1,8 in 2023, 2,2 in 2020, 1,5 in 2018/2019
  • Prijs-kwaliteitverhouding: 5,6 in 2023, 6,4 in 2020, 6,0 in 2018/2019

 

Ondernemers beoordelen de dienstverlening van de gemeente Gennep met een voldoende, maar er is een daling ten opzichte van eerdere jaren. Dit beeld zien we ook landelijk terug.

 

Ondernemersklimaat

 

Volgens landelijke publicaties, zoals de Monitor ondernemersklimaat 2023 en de Nationaal Peiling Ondernemersklimaat februari 2024, is het ondernemersklimaat in Nederland de afgelopen jaren op veel fronten verslechterd, en dus minder MKB-vriendelijk. De uitkomsten van het onderzoek geven richting aan het plan van aanpak voor 2024 en verder.

 

Plan van aanpak

 

Gemeente Gennep heeft een plan van aanpak opgesteld, gebaseerd op de onderzoeksresultaten. Dit plan is gegroepeerd in drie thema’s: visie, samenwerken en faciliteren.

 

“We bespreken de resultaten met verschillende afgevaardigden, zoals de Bedrijventerreinenverenigingen, de Bedrijveninvesteringszone (BIZ) en platform Ondernemend Gennep,” aldus de gemeente.

 

“Ondernemers worden structureel betrokken bij het opstellen van visies en andere documenten, zoals de centrumvisie en het beeldkwaliteitsplan bedrijventerreinen.”

 

De gemeente wil de informatieverstrekking aan en communicatie met ondernemers verbeteren en overweegt het opzetten van een dynamische ondernemersagenda.

 

Bedrijvenloket

 

Het team Bedrijvenloket is actief betrokken bij onder andere de bedrijven-investeringszone (BIZ), de bedrijventerreinenverenigingen en de themawerkgroepen van de Industriële Kring Land van Cuijk en Noord Limburg.

 

In 2024 en 2025 werkt de gemeente verder aan de acties die bijdragen aan het versterken van het ondernemersklimaat en ter bevordering van economie, werkgelegenheid en leefbaarheid.

 

“We willen het nog fijner maken om te wonen, te werken en te recreĂ«ren in onze gemeente.”

 

Onderzoek

 

Het onderzoek biedt waardevolle inzichten voor de gemeente. Het doel is om te begrijpen hoe ondernemers de dienstverlening ervaren en om gerichte verbeteringen door te voeren. De pijlers van de basisvragenlijst zijn de tevredenheid van de ondernemers, de gemeentelijke communicatie en beleid, en de prijs-kwaliteitsverhouding.

 

Het onderzoek is uitgevoerd met een kwantitatieve digitale enquĂȘte. De basisvragenlijst omvat in totaal acht vragen over het ondernemersklimaat in de gemeente Gennep en de extra vragenlijst van de gemeente bestaat uit negen vragen.

 

Ondernemers ontvingen een uitnodiging om een online enquĂȘte in te vullen. Het veldwerk vond plaats van 17 november 2023 tot en met 31 december 2023.

 

Dienstverlening

 

Ondernemers hebben feedback gegeven over de verschillende aspecten van de gemeentelijke dienstverlening. “Er is ruimte voor verbetering, vooral op het gebied van communicatie en beleid,” aldus een ondernemer uit Gennep.

 

“Maar we zien ook positieve ontwikkelingen, zoals de plannen voor een dynamische ondernemersagenda.”

 

De gemeente Gennep kijkt naar de toekomst met de intentie om het ondernemersklimaat te verbeteren:

 

“We willen actief inspelen op de feedback van ondernemers en zorgen dat we de dienstverlening blijven verbeteren.”

 

Verbeterpunten

 

De rapportage noemt ook verschillende verbeterpunten. “We willen de zichtbaarheid bij ondernemers intensiveren en hen structureel betrekken bij beleidsvorming,” vertelt de gemeente.

 

“Daarnaast is het belangrijk dat vragen van ondernemers zo snel mogelijk worden opgevolgd en afgehandeld.”

 

Samenwerking

 

Het succes van het plan van aanpak hangt ook af van de samenwerking met verschillende partijen.

 

“We werken nauw samen met onder andere de Bedrijventerreinenverenigingen en de themawerkgroepen van de IndustriĂ«le Kring Land van Cuijk & Noord Limburg.”

 

Gemeentelijke dienstverlening

 

Ondanks de daling in sommige cijfers, zijn er ook positieve punten te benoemen.

 

“De prijs-kwaliteitverhouding blijft relatief hoog en ondernemers geven aan tevreden te zijn over bepaalde aspecten van de gemeentelijke dienstverlening.”

 

Het plan van aanpak zal regelmatig geëvalueerd worden om te zien of de gestelde doelen worden behaald.

 

“We blijven monitoren en bijsturen waar nodig om ervoor te zorgen dat het ondernemersklimaat in Gennep optimaal blijft.”

 

Het onderzoek van Lexnova en MKB-Nederland biedt waardevolle inzichten voor de gemeente Gennep. Hoewel er enkele uitdagingen zijn, is de gemeente vastbesloten om deze aan te pakken en de dienstverlening voor ondernemers te verbeteren.

 

“Samen met ondernemers willen we werken aan een nog beter ondernemersklimaat in Gennep.”

 

Verwant

Milsbeek

De schoorsteen van de voormalige steenfabriek in Milsbeek moet verhuizen omdat op de huidige plek de dijk voor Lob van Gennep wordt verlegd. Het...

Gemeente Gennep

Tijdens het ID Café in Pica Mare presenteren vijf initiatiefnemers hun plannen voor de ID Trofee 2026. Ideeën uit Ottersum, Milsbeek, Heijen en Gennep...

Gennep

Kapelaan Slaven Brajkovic verlaat na ongeveer tweeënhalf jaar de parochies van Gennep, Heijen, Afferden, Siebengewald en Bergen. Hij gaat in de regio Meerssen aan...

Milsbeek

Land van Grind en Zand heeft een nieuwe fietsroute van 40 kilometer langs Milsbeek. ‘Het Spoor van Zand en Grind’ komt langs De Gebrande...