De zomer laat dit weekend zien wat ze in huis heeft. Vrijdag stijgt het kwik in de regio naar ongeveer 34 graden. Zaterdag blijft het warm en benauwd met temperaturen rond de 30 graden.
De kans is groot dat strandtassen, koelboxen en zonnebrand massaal uit de kast komen.
Zwemwater in orde
Goed nieuws daarbij is dat er momenteel geen waarschuwingen gelden voor de officiële zwemwaterlocaties in de gemeente Gennep.
Camping De Bloksberg scoort zelfs uitstekend. Het Heijderbos doet daar nauwelijks voor onder en staat momenteel eveneens op groen.
Wie nu al droomt van zand tussen de tenen en een duik in koel water, moet wel even opletten.
De Bloksberg is namelijk alleen toegankelijk voor campinggasten. Het Heijderbos ligt op het terrein van Center Parcs. Daarmee vallen de twee officiĂ«le zwemlocaties van de gemeente niet automatisch in de categorie ‘handdoek uitrollen en gaan’.
Gelukkig hoeft niemand daarvoor ver te rijden.
Niers als alternatief
Niet iedereen hoeft direct richting Plasmolen of Well te rijden. Wie liever in Gennep blijft, kan sinds deze week weer terecht bij het Niersterras aan de Niers.
Het terras opende donderdag de deuren. Bezoekers kunnen er een drankje of hapje halen en zelf een plek uitzoeken langs het water. Volgens initiatiefnemers Brenda Hermse van restaurant Bij Koos en Paul Terpstra van Kanook moet de locatie aanvoelen als “een soort strandpaviljoen meets festival vibe”.
Zwemmen kan er niet, maar met strandstoelen, loungebanken en uitzicht over de Niers is het wel een plek waar je de warmte even kunt ontvluchten zonder de gemeente uit te gaan.
Mookerplas
Maar vraag een Gennepenaar naar een zwemplek in de buurt en de kans is groot dat de Mookerplas valt. De recreatieplas in Plasmolen is openbaar toegankelijk, gratis en heeft momenteel een goede zwemwaterkwaliteit. Over de afgelopen vier jaar kreeg het water zelfs de beoordeling ‘uitstekend’.
De Radioplassen bij Stevensbeek staan eveneens op groen. Wie liever richting Bergen rijdt, kan terecht bij het Leukermeer of Dagstrand Seurenheide. Daar betaal je wel entree, maar ook daar is het zwemwater momenteel in orde.
Voor een frisse duik hoeft de route trouwens niet per se richting Noord-Limburg te gaan. Veel inwoners zetten op warme dagen koers naar Duitsland. Zwemplekken rond Kleve en Goch zijn populair bij Gennepenaren, al vallen die buiten de Nederlandse zwemwatercontroles.
Even checken
Hoe aantrekkelijk die verkoelende plons ook klinkt, een snelle controle van Zwemwater.nl blijft verstandig. De situatie kan veranderen door bijvoorbeeld blauwalgen of bacteriën.
Voorlopig ziet het er echter goed uit voor iedereen die dit weekend liever aan het water zit dan binnen naast een ventilator.
Ken jij nog een fijne zwemplek in de regio? Laat het weten via redactie@Gennep.News!
Foto: leisurelands.nl







































