Zondag 2 juni is de wisseltentoonstelling Boxteler Bahn / Duits Lijntje in de Kenniskeuken van de Gennepse bibliotheek geopend. Na een succesvolle tentoonstelling in Haus zu den Funf Ringen in Goch is Gennep nu aan de beurt om dit stukje spoorweggeschiedenis te beleven.
Door: Frans Thonen
Dit jaar is het 150 jaar geleden dat begonnen is met de aanleg van de Boxteler Bahn / het Duits Lijntje. De Heimatverein uit Goch en Stichting Gennep-Niers-Goch hebben deze historische gebeurtenis aangegrepen om deze gezamenlijk te herdenken. Daarvoor hebben beide organisaties een mooi boekje met oude Duitse en Nederlandse ansichtkaarten samengesteld. In Goch werd dit boekje al ruim 460 keer verkocht.
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2258498440905981&id=885383441550828&__xts__[0]=68.ARCvSqDWZz2TZFqJszOzvn2f16hzn74I1uP9q6InfZG43rYzKQT_v1b9UCk6xPb-UTBOxxO2zppejT3bUj7HcgFurCWLE4eP9ATMIQvxKfD1t5AnOQ6gzCveo72G5nAvm1WUhp84t58YAoQptYdIfxz-Ttdd4bmE3maOP_nVvqRusdyFcT_ORg4jwB-yj2e4yko4iOXrpoLC1UCilZdKKTm1RFRQ6Vt4fZxnwgm0Un8nAIn4s38w8HfA6Tx9Tq244YuXLfJaTWPoZ8jc3zxnugW8m62A9_llv7Uov8I_yCnyLMZzp8OaVKV6C2jjxGbiMdInrg3gqt6VDjWpMhWqRDRq0A&__tn__=-R
De Kendel
Vanmiddag bij de overdracht van de expositie overhandigde Jan Wessels van Stichting Gennep-Niers-Goch dit boekje bij de brug over de Kendel in Hommersum aan de Gennepse wethouder Janine van Hulsteijn en vice burgemeester Gabi Theissen van Goch. Dit boekje is nu tegen de vergoeding van 10 euro ’s woensdagmiddags ook in de Gennepse Kenniskeuken te verkrijgen. Daarnaast bij de Bruna in Gennep, VVV Gennep en Museum Het Petershuis. In datzelfde museum is tevens een tentoonstelling te zien over de invloed van de treinverbinding op het leven in de grensstreek.
Vriendschap
Tijdens de overhandiging van het boekje bij de brug over de Kendel vertelde de voorzitter van de Stichting Gennep-Niers-Goch Hans Cobussen dat er in de samenwerking met de gemeente Goch en de Heimatverein voor 2020 nog veel meer staat te gebeuren. In 2020 wordt niet alleen 75 jaar bevrijding herdacht maar ook een vervolg gegeven aan een toekomst van vrede, vrijheid en vriendschap. Zo komt er een gemeenschappelijk project van de Reaalschule, Hochschule en Gymnasium uit Goch met het Elzendaalcollege in Gennep en Boxmeer waarin zij kennismaken met de geschiedenis in de Duitse, Nederlandse en de Engelse taal. Daarnaast gaan de scholen gezamenlijk aan een kunstwerk werken dat zowel in Goch als in Gennep een plekje krijgt. Tevens zullen beide scholen gaan werken aan een gemeenschappelijke uitvoering op het gebied van zang, dans en sport.
Ter gelegenheid van de opening in de Kenniskeuken werd de Loc aan de Brabantweg een beperkte tijd voor belangstellenden opengesteld.
