Destion heeft opnieuw de Duurzaamheidsprijs van vastgoedadviesbureau Republiq gewonnen. De woningcorporatie uit Gennep behaalde in de categorie kleine corporaties (tot 5.000 woningen) een CO2-reductie van maar liefst 5,8%. Dat is bijzonder, want landelijk steeg het energieverbruik juist.
Energie besparen
In 2022 zorgden hoge energieprijzen ervoor dat veel mensen de verwarming lager zetten of helemaal uitlieten. Inmiddels zijn de prijzen gedaald en is het gemiddelde verbruik in Nederland weer gestegen. In Limburg, en vooral bij huurders van Destion, bleef het verbruik juist laag. Destion had zelfs het laagste elektriciteitsverbruik van alle woningcorporaties in het land.
Het succes is niet alleen te danken aan zonnepanelen, maar vooral aan het duurzame gedrag van huurders. Zij blijven bewust omgaan met energie, ook nu de noodzaak door de prijzen minder groot is.
Duurzaamheidsprijs
De Duurzaamheidsprijs van Republiq is bedoeld om corporaties te stimuleren te blijven investeren in verduurzaming. De prestaties worden berekend op basis van energieverbruiksgegevens van netbeheerders.
Deze data worden geclusterd om privacy te beschermen. Zo ontstaat een compleet beeld van het verbruik in vrijwel alle corporatiewoningen in Nederland. Republiq reikte de prijs dit jaar voor de vijfde keer uit.
Andere winnaars
Naast Destion vielen ook andere corporaties in de prijzen. Lefier won in de categorie grote corporaties (15.000+ woningen) met een CO2-reductie van 1,7%. Wold & Waard behaalde bij de middelgrote corporaties (tot 15.000 woningen) de eerste plaats met een reductie van 0,8%.
Foto: Destion







































