Op vrijdag 21 april vonden in Gennep de jaarlijkse Koningsspelen plaats. Zo’n 400 kinderen van negen verschillende basisscholen uit de omgeving kwamen samen om te sporten en te bewegen op deze bijzondere dag.
De Koningsspelen zijn in Nederland inmiddels een bekend begrip geworden en ook in Gennep werd er volop aan meegedaan. Het evenement is bedoeld om kinderen te stimuleren om een gezonde en actieve levensstijl na te streven. Het doel van deze dag is om kinderen te laten zien hoe leuk sporten kan zijn en om ze te inspireren om ook in hun dagelijks leven meer te bewegen.
Het evenement in en rondom Pica Mare begon in de ochtend met een feestelijk ontbijt op de verschillende scholen. De kinderen konden zich daarna uitleven in verschillende sport- en spelactiviteiten, zoals volleybal, zwemmen en dans. Er was voor elk wat wils en de kinderen werden enthousiast aangemoedigd door ouders, leerkrachten en vrijwilligers.
Een hoogtepunt van de dag was de gezamenlijke warming-up. Alle kinderen dansten en sprongen op het ritme van de muziek, onder leiding van de sportinstructeurs. Dit zorgde voor een geweldige sfeer en gaf de kinderen een gevoel van saamhorigheid en teamgeest.
Ook het weer zat mee en de zon scheen volop. Dit zorgde ervoor dat de kinderen zich nog meer konden uitleven en er een echte feestelijke sfeer ontstond. Na afloop van de activiteiten kregen de kinderen een gezonde snack en een drankje, om zo nog even na te kunnen genieten van deze bijzondere dag.
