De gemeente Gennep wil de fietsveiligheid op het Spoorwegje in Gennep verbeteren. Hierbij zal het Spoorwegje worden omgevormd tot een fietsstraat.
Dit zal doorgaand fietsverkeer de voorrang geven tussen de fietstunnel onder de Weverstraat en de rotonde. Ook zullen verschillende maatregelen worden genomen om de verkeersveiligheid rond de rotonde Brabantweg – Spoorstraat – Heijenseweg te verbeteren, zoals gelijkvloerse oversteekplaatsen, verbetering van de asfaltkleur en verbeterde aanduidingen op de weg.

De paardenkastanjeboom op de hoek van de Spoorstraat en de Brabantweg
Helaas zal de paardenkastanjeboom op de hoek van de Spoorstraat en de Brabantweg gekapt moeten worden om de werkzaamheden rond de rotonde uit te kunnen voeren. Deze boom belemmert het zicht op de rotonde en is een obstakel voor veilige oversteek voor mindervaliden. De kap van de boom zal gecompenseerd worden door twee nieuwe bomen te planten, de locatie hiervan is nog niet bekend.

De paardenkastanjeboom wordt gekapt
De werkzaamheden vinden plaats in de zomer van 2023, de boom zal eerder gekapt worden vanwege het broedseizoen. Er was op 12 januari een informatieavond voor omwonenden om de plannen te bespreken.
