Connect with us

Zoek het zelf lekker uit!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kerstmis

Harmonie St. Caecilia op weg naar bijzonder Kerstconcert

70 muzikanten op één podium

 
Misschien heeft u het woord al voorbij horen komen de afgelopen weken, binnen onze vereniging heeft het in ieder geval inmiddels zijn eigen betekenis gekregen: Clarinetchallenge
 
Wat begon als een idee, werd verder gesmeed tot een wild plan. Langzaam groeide het project en het animo bleek navenant mee te groeien.  Ondertussen werken we toe naar de climax: een heel bijzonder kerstconcert. Met ons doel meer mensen uit de omgeving en met name oud-leden van onze vereniging (opnieuw) kennis te laten maken met ons orkest, is het idee van de Clarinetchallenge geboren. De klarinetgroep vormt, zoals de strijkers bij een symfonieorkest, een belangrijke basis van een harmonie. Juist met deze groep zijn we de uitdaging aangegaan: een kerstconcert met een zo groot mogelijk klarinetensemble op het podium en dit samen met een professionele klarinettist voorbereiden.
 
 
Inmiddels is er een bont gezelschap van circa 35 klarinettisten gevormd: van leden, oud-leden tot nog nooit binnen onze vereniging gespeeld. Van jong tot oud(er) en van vergevorderd,meer dan 20 jaar niet gespeeld tot nog nooit klarinet gespeeld. Bijzonder is ook dat we de gehele klarinetfamilie bij elkaar hebben gebracht: van de kleinste telg de es-klarinet, vervolgens de bes-klarinet, alt-klarinet en bas-klarinet, tot de grootste van de familie: de contrabasklarinet.
 
Alles bij elkaar is het werkelijk een uitdaging geworden en graag laten we de resultaten aan u horen tijdens het kerstconcert.
 
Ook koper en saxofoon ensembles
Al het klarinet enthousiasme bleef ook niet onopgemerkt bij andere instrumentengroepen binnen het orkest. Ook hiervoor bleek er belangstelling te bestaan van muzikanten om bij ons harmonieorkest aan te sluiten bij het komende kerstconcert. Ons orkest wordt daarom versterkt met circa 15 extra muzikanten. En ook van deze andere instrumentgroepen kunt u tijdens het kerstconcert  een bijzondere invulling  verwachten. Zo is er tijdens het kerstconcert behalve een klarinetensemble, ook een koperensemble en saxofoonensemble te beluisteren.
 
En om het plaatje helemaal compleet te maken: ook onze leerlingen sluiten tijdens het gehele kerstconcert aan bij het grote harmonieorkest en laten hiermee zien dat ook zij al prima muzikanten zijn. Alles bij elkaar maken we straks samen muziek met een groep van ongeveer 70 muzikanten!
 
Het kerstconcert vindt dit jaar plaats op vrijdagavond 23 december in de sfeervol ingerichte kerk van Ven-Zelderheide. Aanvang van het concert is om 20.00 uur en vanaf 19.30 uur wordt u een warm welkom toe geblazen door onze blokfluitgroep. Er wordt geen entree geheven.
 
Click to comment

Leave a Reply

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Verwant

Gennep

Zanger-pianist Roon Staal komt deze zomer naar Gennep! Op donderdag 15 juni kun je hem bewonderen tijdens zijn optreden in de Protestantse Kerk. Het...

Gennep

Op 15 april 2023 vindt de 14e editie van de Peringatan Ride Out plaats. Honderden motorrijders zullen deelnemen aan deze rit, die begint in...

Gennep

Op Kerstavond, zaterdag 24 december, kun je genieten van de kerstviering in de Sint Martinuskerk via GennepNews. De lokale omroep doet live verslag van...

Kerstmis

Harmonie St. Caecilia zal op zondag 18 december een kerstconcert geven in gemeenschapshuis De Uitkomst. De toegang is gratis en de zaal is open...