Ottersum krijgt eindelijk z’n DorpsThuis. De provincie Limburg en de gemeente Gennep zetten daar donderdagochtend 6 november 2025 hun handtekening onder. Niet voor een plan of visie, maar voor concrete bouwplannen.
DorpsThuis
Het oude café-zaal De Pub maakt plaats voor een multifunctioneel gebouw. Het DorpsThuis wordt een ontmoetingsplek voor iedereen in Ottersum, met ruimte voor activiteiten, verenigingen en zes nieuwe woningen.
Gedeputeerde Michael Theuns noemt het “een kwaliteitsimpuls” voor het dorp. Volgens hem raakt het initiatief meerdere doelen tegelijk: meer woningen, meer verbinding, meer levendigheid.
Samenwerking
De ondertekening van het Leefbaarheidsakkoord vond plaats in Ottersum zelf. Namens Gennep was wethouder Janine van Hulsteijn aanwezig.
De provincie legt maximaal 975.000 euro bij, waarmee de bouw binnen budget en planning kan blijven. Een welkome bijdrage, want het dorp wacht al jaren op een fatsoenlijke ontmoetingsplek. De tijdelijke voorzieningen zijn volgens betrokkenen ontoereikend.
Gedeputeerde Michael Theuns en wethouder Janine van Hulsteijn ondertekenen het Leefbaarheidsakkoord
Vooruitzicht
De verwachting is dat de bouw in 2026 start. Wat er precies komt te staan is nog niet bekend, maar de kaders zijn duidelijk. De nieuwe voorziening moet modern zijn, geschikt voor jong en oud, en ingebed in het dorpshart. Zowel de gemeente als de provincie benadrukken het belang van draagvlak en samenwerking met inwoners.
Ottersum pakt dus eindelijk door. Als de bouw volgens plan verloopt, krijgt het dorp over niet al te lange tijd een plek waar je elkaar weer écht kunt ontmoeten.
Bron en foto’s: limburg.nl
