De Maas en Vilt mars viert dit jaar zijn 60-jarig jubileum! Deze wandeling is een populaire keuze voor degenen die zich willen voorbereiden op de Nijmeegse Vierdaagse. De tocht voert de deelnemers door de prachtige Maasheggen en de omgeving van Oeffelt, St. Agatha, Beugen en Gennep.
Het start- en eindpunt van de mars is café Die 2. Er zijn diverse afstanden beschikbaar, variërend van 5 tot 50 km.
Voor de vroege vogels is het mogelijk om al vanaf 6:00 uur te starten met de langere wandeltochten van 25, 30, 40 en 50 km. De starttijd loopt tot 9:00 uur. Vanaf 8:00 uur kunnen deelnemers beginnen aan de 5, 10, 15 en 20 km, met een eindtijd tot 12:00 uur. Betaling kan zowel contant als met pin worden voldaan.
Langs de route zijn er rustpunten waar wandelaars kunnen genieten van een kopje koffie en iets te eten, en even kunnen ontspannen. De routes zijn duidelijk aangegeven met pijlen en deelnemers ontvangen ook een gedetailleerde routebeschrijving. Voorinschrijving is niet nodig, inschrijving is mogelijk op de dag zelf bij de inschrijftafel.
De wandeltocht biedt deelnemers de gelegenheid om te genieten van een gevarieerd landschap, waarbij zoveel mogelijk onverharde paden worden gevolgd. Het pad voert ook door het UNESCO-genoteerde natuurgebied De Maasheggen. Bij de 50 km route wordt zelfs een stukje door Duitsland gewandeld. Natuurliefhebbers zullen zeker aan hun trekken komen tijdens de tocht. Deelname staat open voor mensen van alle leeftijden. Er zijn speciale medailles beschikbaar voor jongere deelnemers.
Voor meer informatie kunnen geïnteresseerden terecht op de website van de Maas en Vilt mars. Daarnaast is het mogelijk om de mars te volgen via Facebook en Instagram: un eindje um. De Maas en Vilt mars belooft een bijzondere ervaring te worden, vol natuurpracht en festiviteiten ter ere van het 60-jarig jubileum.
